بسیاری از افراد هنگام تغذیه از خواب بیدار می شوند سرشیشه اونت . اشکالی نداره چراغ های خود را کم نگه دارید و تحریک را به حداقل برسانید. یک تغذیه کامل ارائه دهید و ببینید چگونه شب می گذرد. به یاد داشته باشید ، وقتی صحبت از کودک شما می شود ، متخصص هستید. شما او را بهتر از هر کس دیگری در این سیاره می شناسید. من دوست دارم نکاتی را به شما بگویم و کلاس نوزاد من در بسیاری از والدین نوزادان زندگی تغییر می کند. با این حال ، نوزادان انسان هستند. هیچ دو نوزاد یکسان نیستند. نکات مختلفی را که من برای Dream Dream ارائه می دهم امتحان کنید و 5-7 شب به آن اختصاص دهید تا ببینید که آیا این سیستم کار می کند یا خیر. ناامید نشو . فقط ادامه بده بیایید بگوییم که شما یک کودک دارید که با Dream Feed در حال باورنکردنی است. کامل است. برای رها کردن آن احساس فشار نکنید. بعضی از نوزادان 5-9 ماه این تغذیه را حفظ می کنند. هنگامی که کودک شما تا صبح به طور مداوم در خواب است ، احساس کنید که هر 2-3 شب یا 3 تا 3 دقیقه یا 1 سرشیشه فیلیپس اونت  اونس میزان تغذیه را کاهش دهید تا از بین برود.

باشد که با یا بدون خوراک رویاهای شیرین رویاهای شیرین داشته باشید!

تغذیه شیر مادر توسط بطری؟ برای جلوگیری از تغذیه بیش از حد کودک خود به روش Paced Feeding یاد بگیرید

17 ژوئیه 2019

ممکن است شما نتوانید کودک را در سینه بیش از حد بخورید ، اما ممکن است کودک را با یک بطری شیر مادر بیش از حد تغذیه کنید (و چاق شوید). اما نگران نباشید! تغذیه قدم زدن یک روش جایگزین است که می توانید از آن استفاده کنید!

تغذیه قدم زدن روشی است که برای پیشگیری از این مشکل کمک می کند و ممکن است برای شما مفید باشد که یاد بگیرید که اگر به طور انحصاری در حال پمپاژ هستید ، به محل کار و پمپاژ برمی گردید ، یا شریک زندگی تان یک بطری سینه را تغذیه می کند. شیر.

تحقیقات نشان داده است که تغذیه نوزادان از طریق هر بطری می تواند در توانایی آنها در تنظیم میزان مصرف آنها تأثیر داشته باشد. احتمالاً این نتیجه "کنترل مادر" از میزان مصرف بطری است که در تغذیه با اتفاق نمی افتد و این نیازهای نوزادان را برطرف می کند. یک تئوری نشان می دهد که این عدم توانایی در تنظیم خود مصرفی با خطر بیشتر اضافه وزن و چاقی مرتبط است.

تغذیه قدم خورده به نوزادان اجازه می دهد با پاسخ دادن به نشانه های خود ، کنترل بیشتری از شیر مادر را کنترل کنند ، همچنین ممکن است با کاهش تغذیه بیش از حد باعث جلوگیری از سرخوردگی بعد از تغذیه شود. از آنجا که بسیاری از تغذیه های پیشتاز همچنین از تغذیه در تقلید می کنند ، می تواند از رابطه شیردهی نیز پشتیبانی کند و به نوزادان کمک کند که از به بطری به جلو و عقب برگردند. ممکن است نوزادان کمتر به جریان سریع یک بطری عادت کرده و سینه را رد کنند.

تغذیه گام به گام چگونه کار می کند؟

تغذیه بر اساس نشانه های تغذیه کودک ، نه یک برنامه مشخص.

کودک را نگه دارید تا او در حالت ایستاده یا تقریباً نشسته باشد. هنگام شیرینی اینترنتی سرشیشه اونت  مجدد کودک از تغذیه توسط بطری خودداری کنید ، زیرا این کار کنترل او بر جریان شیر را کاهش می دهد.

بطری را در حالت افقی نگه دارید ، فقط به اندازه کافی کج کنید تا شیر را در نوک بطری نگه دارید.

نوک را به دهان کودک وارد نکنید. در عوض ، پاسخ ریشه زایی را استخراج کرده و با لمس نوک به بینی کودک ، کودک را به "چسبیدن" روی نوک سینه تشویق کنید.

اطمینان حاصل کنید که قرارگیری دهان کودک روی نوک خوب است.

به کودک اجازه دهید سرعت تغذیه را تنظیم کند ، و برای همان مدت زمان تغذیه در هدف بگیرید.

کودک را تشویق کنید که به طور مداوم مکث کند ، نوک بطری را بر روی لب کودک بگذارد یا استراحت کند تا او را آزار دهد. کودک وقتی آماده شد دوباره شروع به مکیدن می کند.

در طول تغذیه ، طرفین را برای تقلید از تغذیه در و حتی تحریک چشم تغییر دهید.

هرگز سعی نکنید کودک را مجبور به گرفتن چیزی بیشتر از چیزی کند که می خواهد فقط بطری را تمام کند. اگر نگران خرد کردن شیر مادر گرانبها هستید (می فهمیم!) ، مقادیر کمتری - شاید 2 اونس - را به طور همزمان گرم کنید و در صورت نیاز بیشتر تهیه کنید.

چرا نباید تغذیه فرمول را شیطانی کنیم

پس از 03 آوریل 2018 ، ساعت 10:30 بامداد

کلر مک کارتی ، MDClaire McCarthy ، MD

سردبیر دانشکده ، انتشارات بهداشت هاروارد

مرا در توییتر دنبال کنیدdrClaire

بهتر است - ما متخصصان اطفال این حرف را تمام وقت می گویم ، زیرا این درست است. شیر مادر برای نوزادان انسان منحصر به فرد طراحی شده بود ، و بسیاری از مطالعات فواید سلامتی آن را نشان داده اند. در تلاش ما برای افزایش نرخ شیردهی در ایالات متحده ، که به اندازه آن چیزی که ما می خواهیم وجود نداشته باشد ، ما مادران جدید را ترغیب می کنیم از هیچ فرمولی استفاده نکنند. بیمارستانها تشویق می شوند در طی چند روز اول قبل از شیر دادن شیر مادر ، نوزادان جدید را با فرمول تغذیه نکنند ، و مادران را با نمونه های فرمول به خانه نمی فرستند.

این همه خوب است ، مانند اغلب اوقات ، اگر بتوانیم طی چند روز اول و هفته ها  قیمت سرشیشه اونت بدون فرمول ، مادران و نوزادان را بدست آوریم ، هر دو می توانند به شیردهی عادت کرده و آن را عملی کنند. اما همانطور که ما شیردهی را تشویق می کنیم ، باید مراقب باشیم که تصویر بزرگی را در خاطر داشته باشیم و از تغذیه فرمول آزار ندهیم.

در مطالعه‌ای که اخیراً در ژورنال اطفال منتشر شده است ، محققان نوزادانی را که وزن قابل توجهی پس از تولد از دست داده بودند ، مورد مطالعه قرار دادند که البته در عین حال معمول است اما می تواند خطرناک باشد. آنها نوزادان را به دو گروه تقسیم کردند: یکی پس از هر بار شیردهی مقدار کمی فرمول دریافت کرد تا اینکه شیر مادر کاملاً در آن قرار گرفت و گروه دیگر این کار را انجام ندادند. آنها دریافتند کودکانی که فرمول دریافت کرده اند کمتر در بیمارستان بستری می شوند و احتمال اینکه در یک ماه از شیر مادر تغذیه شوند کمتر نیست.

تغذیه انحصاری با شیر مادر طبیعی است ، اما همیشه آسان نیست - و هنگامی که مشکلی مانند تأخیر در عرضه شیر وجود دارد ، نوک سینه های مع یا شیر کافی نیست ، نوزادان می توانند دچار مشکل شوند. همچنین برای مادرانی که حمایت زیادی از ارائه دهندگان خانواده و مراقبت های بهداشتی نمی کنند ، به خصوص مادرانی که در اوقات احساس غرق شدن می کنند ، نوک سینه ها را احساس می کنند ، نگران نیستند که نوزادانشان به اندازه کافی برای خوردن غذا نباشند ، همیشه آسان نیست. . تغذیه با شیر مادر هنگامی بهترین کار را انجام می دهد که مادران از جامعه آگاهی و تغذیه ای برخوردار باشند تا به آنها کمک کند تا از طریق سؤالات و مشکلات اجتناب ناپذیر ، و همچنین یک محیط کار حمایتی کار کنند ، اما همه مادران این مسئله را ندارند.

من مخالف تشویق شیر مادر نیستم. من آن را با تمام بیمارانم تشویق می کنم ، و به اندازه کافی خوش شانس هستم که مشاوران شیردهی به راحتی در مورد عمل من در دسترس باشند. من هر شش فرزندم را شیر دادم. سه مورد آخر فقط شیر مادر دریافت کردند ، در حالی که سه مورد اول فرمول نیز داشتند ، دو مورد از نظر تدارکات و پزشکی.

این مسئله است: زندگی و فرزندپروری می تواند پیچیده باشد. ما می خواهیم مادران بیشتری از شیر مادر تغذیه کنند و ما باید کارهایی انجام دهیم تا این امر محقق شود. ما به مرخصی والدین نیاز داریم. ما باید مشاوران شیردهی و پمپ های را در دسترس هر مادر قرار دهیم. ما نیاز به آموزش و اطلاع رسانی و ایجاد جوامع (از جمله جوامع کاری) که از شیردهی حمایت می کنند ، می باشد.

اما همانطور که همه این موارد را انجام می دهیم ، باید به خاطر داشته باشیم که فرمول بد نیست. در حقیقت ، گاهی اوقات می تواند ابزاری برای حمایت از شیردهی باشد - با تکمیل نوزادانی که وزن کم خطر خود را از دست داده اند ، با تأمین شیر مادرانی که در غیر این صورت به طور کامل از دست می دهند ، با اجازه دادن به مادرانی شاغل که قادر به پمپ کردن شیر کافی نیستند در تمام ساعات کار خود برای ادامه دادن شیر مادر تا زمانی که دوست دارند. بهتر است که نوزادان نسبت به هیچ وجه شیر مادر شیر نگیرند ، اما اگر گزاره ای همه و یا هیچ یک از آنها باشیم ، ممکن است ما سهواً شیر مادر را کوتاه کنیم.

هنگامی که فرمول را شیطانی می کنیم ، خطر شرم آور نی را نیز که به هر دلیلی از دلایل خوب ، شیر مادر را انتخاب نمی کنند ، خطرناک هستیم. علاوه بر شیردهی ، روشهای دیگری نیز وجود دارد که به رشد و سلامت نوزادان کمک می کند. مهم است که این دیدگاه را حفظ کنیم.

به همان اندازه که تغذیه با شیر مادر بسیار ارزشمند است ، والدین بیشتر از شیردهی هستند. مهم است که برای هر مادر و نوزاد تصویر بزرگ را در نظر داشته باشید و به شکوفایی هر دو کمک کنید.

براوو! این مقاله عالی است و بسیار معتبر که توسط یک دانشگاه هاروارد نوشته شده است.

با تشکر از شما برای شناختن این که تغذیه فرمول بد نیست ، من بچه های سرشیشه 4 سوراخ اونت  زیادی با فرمول را می شناسم و آنها از نظر کودکانی که از شیر مادر تغذیه می کنند ، سالم تر و متفاوت نیستند. از جمله دو پسر خودم. تجربه من اینجاست:

پسر اولم در سال 2012 متولد شد. من کاملاً قصد شیر دادن به شیر مادر را داشتم و البته کاملاً بی روح بودن که در کل سینه مشترک شدم بهترین ذهنیت در دوران بارداری است ، اصرار داشتم که هرگز فرمول نخواهم داد.

بله به جلو پسرم متولد شدم. بگذارید بگویم ، او در یک بیمارستان "مادر / کودک" متولد شده است ، خیلی خوب فکر می کند که بیمارستان محلی فقط به دو مراقبت بهداشتی زن اختصاص داده است ، من فقط بهترین مشاوران شیردهی را داشتم ، کلاسهای مربوط به شیردهی را قبل از دست داشتم و کلاسهای زیادی برای شیردهی داشتم و کمکهای زیادی در بیمارستان می کردم. با فکر کردن خیلی سریع به بیمارستان محلی که فقط به مراقبت های بهداشتی و درمانی خانم اختصاص داشت ، من فقط بهترین مشاورین شیردهی را داشتم که قبلاً در کلاس های شیردهی شرکت کردم و کمک و آموزش زیادی در بیمارستان پس از به دنیا آمدن پسرم داشتم. او یک نوزاد نسبتاً بزرگ بود و وزن آن 8 پوند بود. 11 اونس تا روز دوم در بیمارستان او فریاد بی صدا فریاد زد و اضطراب من شروع به صعود کرد. شیر من البته نبود. شبانه پرستاری می کردم و کل دو روز که در بیمارستان بودم به سختی خوابیدم.

این بعد از رسیدن به خانه ادامه یافت. روز سه و چهار هنوز شیر نداشتم. به اعتقاد من حدود چهار یا پنج روز شروع شد ، اما من مقادیر بسیار کمی را تولید می کردم و پسرم تا زمانی که تقریباً یک هفته داشت ، تمام شب را به معنای واقعی کلمه می گذراند.

فریاد قتل خونین. من او را پرستار می کردم و او را پایین می کشیدم ، فقط این که او پنج دقیقه بعد شروع به جیغ زدن کند. تمام آن هفته پس از تولد من به معنای واقعی کلمه خوابم نمی برد. فکر می کنم شاید 20 دقیقه در اینجا یا آنجا باشم و تا پایان هفته یک زامبی در حال پیاده روی بود و اضطراب پس از زایمان خیلی بد شده بود که وقتی شوهرم مجبور شد به کار خود برگردد سرشیشه 3 سوراخ اونت  من تمام روز دچار حملات هراس شدم.

او به معنای واقعی کلمه کاری جز فریاد زدن نکرد. روز ، طولانی. در گذشته ، نمی توانم باور داشته باشم که من فقط به بیرون نرفتم و یک فرمول را م و به او غذا دادم ، اما در طی نه ماه گذشته آن را به من زده بود که اگر شیرم را تغذیه نمی کردم و یک شکست کامل می شدم. ما ادامه دادیم ، فقط دومین وزن خود را در پزشک داشتیم تا دریابیم که از بدو تولد تقریبا 2 پوند از دست داده است. آن روز احتمالاً برای سومین یا چهارمین بار در آن هفته با مشاور شیردهی صحبت کرده ام که گاهی اوقات در نیمه شب با وحشت تماس می گیرم ، همین حرف را به کپ گفته می شود. او فقط شبانه پرستار است ، او در حال تغذیه خوشه ای است. طبیعی است! طبیعی نبود. پسرم در آن مرحله زرد شده بود. این متخصص اطفال برای امنیت من به من گفت که باید را شروع کنم. یکی از آن بطری های فرمول یکبار مصرف یکبار مصرف را در مطب پزشکان که او مکیده است به او بخشید ، و سپس بخشی از دیگری را در بالای آن نوشید و بلافاصله برای اولین بار از زمان تولد او خواب آلودگی خوابید.

این تجربه ، آن کابوس زنده ماندن در هفته اول مادری ، کافی بود تا مرا بیش از یک سال و نیم به افسردگی پس از زایمان و اضطراب بکشاند. من به معنای واقعی کلمه خیلی از دوران کودکی پسرم را به یاد نمی آورم ، سرانجام بعد از آن سال از داشتن مادر بودن و پیوند با او لذت می برم ، اما فکر نمی کنم تا او نزدیک دو سالگی بهبود یافته باشم.

پسر دوم من در سال 2015 متولد شد. من آن را کاملاً روشن کردم ، به معنای واقعی کلمه به صورت کتبی به بیمارستان و OB / GYN ، که حیرت انگیز حمایت می کرد ، من از روز اول با فرمول در صدر قرار می گرفتم و فقط قصد داشتم سرشیشه 2 سوراخ اونت  پرستار شوم. بیمارستان ، بنابراین کودک من مقداری آغوز می گیرد. برای پشتیبان گیری از آنچه در مقاله خود گفتید ، زیرا فشار بسیار کمتر بود و پسرم در هر لحظه از بدو تولد به مدت سه ساعت در آرامش خوابید ، من در واقع حدود یک ماه به غذاهای کمبو ادامه دادم. تولید من هنوز خیلی خوب نبود ، من به سادگی فکر نمی کنم شیر زیادی بخورم ، اما او در واقع بیشتر از آنچه که می خواسته است از شیر مادر دریافت می کند اگر من به من فشار می آوردم که اولین بار در اطرافم بود.

هر دو پسرم که اکنون 6/1 و 2/6 سال دارند به غیر از سرماخوردگی و ویروس های کودکان ، بسیار سالم هستند که من این را خیلی بیشتر نسبت به داشتن مراقبت های جزئی از کودکان از سنین پایین و پس از آنکه به آنها تغذیه می شود نسبت می دهم. . و اگر آنها به دلیل تغذیه با فرمول چند سرماخوردگی داشتند؟ خوب این نمی تواند در طولانی مدت بر آنها تأثیر بگذارد. آنها هیچ حساسیتی ندارند ، هیچ مسئله اصلی بهداشتی از خوبی ها تشکر نمی کند ، و هر دو بسیار باهوش هستند. پسر بزرگترم دوباره در یک سال و نیم سن با جملات صحبت می کند. هیچ کس مسئله وزن ندارد و برای من پوچ است که هر کسی فکر می کند بین چاقی و تغذیه فرمول رابطه وجود دارد. دو نفر من به عنوان راه آهن لاغر هستند و پسر دوست من نیز با فرمول تغذیه شده ، خمیردندان است.

من بیشتر به این واقعیت اشتراك می كنم كه اقتصاد اجتماعی سهم بسزایی در مطالعات مربوط به تغذیه با شیر مادر دارد. اگر شما آنها را با عشق و شیوه زندگی سالم و سالم پرورش دهید ، حتی اگر نمی توانید شیر دهید ، کودک شما کاملاً خوب و شاد و سالم خواهد شد. و بیمارستان ها و تیم های پزشکی باید فشار را کم کنند و بدانند که ن همه افراد هستند ، مردم به هر طریقی نیاز به حمایت دارند و بیمارستان نیز با این مزخرفات در واقع به ن و نوزادانشان صدمه می زند.

شاید نباید تعجب کردم ، اما هستم. افرادی که در این وب سایت هاروارد مشترک هستند  سرشیشه 1 سوراخ اونت ، نمی دانند چگونه می خوانند و می نویسند پاسخهای بی ربط به نظر من که هیچ ارتباطی با "کدام بهتر" از شیردهی یا تغذیه با شیر مادر نیست.

تاریخ 6 آوریل ، 2018 در 3:14 PM

آنا ح

صادقانه بگویم ، دکتر نیومن ، فکر می کنم مزایای استفاده از شیر مادر بدون ذکر تعداد زیادی از مطالعات بسیار مورد توجه ، حاکی است که تقریباً 100٪ از مادران آزمایش شده ایالات متحده و کانادا غلظت های مختلف PBDEs ، PCB ، سموم دفع آفات و . دارند. سایر سموم موجود در شیر مادر. متأسفانه ، با سابقه ثبت وحشتناکی که کشور ما در زمینه حفاظت از محیط زیست دارد ، با اطمینان نمی توان گفت چه چیزی بیشتر به نوزادان ما آسیب می رساند: قرار گرفتن در معرض اترهای دی فنیل پلی مایع ، بیفنیل های پلی کلرزه شده ، دی کلزنهای دی کلزای دی کلزن و فورانها ، و ارگانوکلرین آفت کش ها از طریق شیردهی یا فرمول؟ زهر خود را انتخاب کنید! آخرین موردی که می خواهم به آن اشاره کنم این است که همه فرمول ها به طور برابر ایجاد نمی شوند. فرمول فروخته شده در آمریكا دارای تركیب متفاوت و نیازهای بسیار دقیق تری نسبت به بقایای سموم دفع آفات ، مواد افزودنی ، ساكاروز و غیره است. در مقابل فرمول اروپا. احتمالاً این مسئله توضیح می دهد که چرا هر دو فرزند من نتوانستند هیچ یک از مارکهای فرمول آمریکایی را که ما امتحان کردیم تحمل کنند ، در حالی که آنها هیچ مشکلی سرشیشه 2 قطره اونت  در هضم با فرمول ارسال شده از اروپا نداشتند.

آنا H.

ممنون ، ممنون ، ممنون از این مقاله ، دکتر مک کارتی !! پس از تولد اولین فرزندم 7 سال پیش در بیمارستان لوسیل پاکارد در استنفورد ، من دست اول تجربه کردم که وقتی صحبت از شیر مادر است ، رویکرد "یک اندازه متناسب با همه" است. این تجربه من را برای زندگی ترساند. دختر من سه روز اول در بیمارستان فریاد زد که در حالی که به من گفته شد نوک سینه های خالی  سرشیشه 4 قطره اونت ، مع و نادرست را داخل دهانش پر کردم ، بر روی آن او را با چنگال باراکودا چسباند. ناامیدی از مادر جدید را تصور کنید ، ضعیف و صدمه دیده است ، کودک خود را فریاد زده ساعت ها به پایان می رساند و نمی تواند او را آرام کند. و در حالی که کارکنان بیمارستان به من می گفتند فقط کودک را روی سینه نگه دارم و منتظر بمانم. سرانجام ، در اواسط روز 3 ، یک پزشک متخصص اطفال به این نتیجه رسید که کودک من دچار کمبود آب بدن است (داخل دهان او کاملاً خشک است. او هیچ بزاق تولید نمی کند) و فرمول سفارش داد. در آن شب ، سرانجام کودک من از جیغ کشید و خوابید. خوب ، همانطور که معلوم شد شیر من در روز 4 آمده است (دقیقاً همان روزی که با فرزند دومم!) اما در آن زمان نوک سینه های من آنقدر درد و درد داشتند ، حتی نمی توانستم تحمل کنم حتی پارچه سبک لباس شب من را لمس کند. . من هر بار که به دخترم شیر می دادم به مدت 3 ماه از درد گریه کردم ، اما می دانم که چقدر برای سلامتی و رشد او مهم بود ، من همچنان به این کار ادامه دادم. من مجبور بودم با این فرمول باشم ، زیرا اشتهای او همیشه از تولید من پیشی گرفته است. و علیرغم پمپاژ مداوم ، چایها و های خاص و بسیاری از مشاوره های شیردهی ، وقتی که دخترم حدود 6 ماه بود ، شیر مادرم خشک شد. همه ما به طور متفاوتی ساخته شده ایم ، بعضی از آنها شیر فراوان و نوک سینه های خوبی دارند ، بعضی ها تغییر شیردهی بدون

مهم نیست - آنچه که بر گلو هرکسی نه تنها غیر اخلاقی است ، بلکه در ذهن من جنایتکار است ، زیرا آنها به مردم آسیب می رسانند. من هنوز این گناه غیر منطقی را در خودم دارم که بهتر می دانم؛ به عنوان کسی که دارای دو مدرک تحصیلات تکمیلی است ، من باید این موضوع را از قبل تحقیق کرده ام ، من باید آماده می کردم ، باید کودک ، خودم و همسرم را از آن عذاب 3 روزه دریغ نکنم. من همیشه وقتی دکتر پزشکان مرد درباره آنچه باید انجام دهند سخنرانی می کنم - چگونه می دانید که این چیست؟ بنابراین همه کسانی که در بخش نظرات به دکتر مک کارتی حمله کردند ، لطفاً قدم بگذارید ، دوباره تشکر کنید و از او عذرخواهی کنید!

تاریخ انتشار 5 آوریل ، 2018 در 3:07 PM

جک نیومن MD ، FRCPC

و اگر ممکن است چنین چیزی را بگویم ، داشتن سرشیشه نچرال اونت  یکی از نویسندگان با او توافق مالی با نستله و در عین حال سردبیر مجله کودکان ، یک تعارض ظالمانه است. اعلام تضاد منافع ، اشکالی ندارد.

پیش بینی 5 آوریل ، 2018 در 2:32 PM

جک نیومن MD ، FRCPC

اظهارنظرهایی که من را متهم به شیطنت کردن در فرمول تغذیه یا عدم آگاهی از شیردهی می کند ، خالی از لطف نیست و به نظر می رسد برخی اظهار نظرها بدون خواندن نظر من انجام شده است. من تغذیه فرمول را شیطانی نکردم. من این "مطالعه" را که بسیار ناچیز انجام شده است ، شیطون کردم ، نباید به همین ترتیب منتشر شد و اکنون مهمترین شماره همه را از بین می برم ، این است که مادران و نوزادان با کمک به شیر مادر خیلی سریع کمک می کنند و بلافاصله با تولد کودک سرشیشه ارتودنسی اونت 

بطری های شیر نوزاد با سرشیشه های اونت تغذیه ,مادر ,فرمول ,کودک ,شیردهی ,نوزادان ,واقعی کلمه ,معنای واقعی ,تغذیه فرمول ,سوراخ اونت  ,مشاوران شیردهی ,خاطر داشته باشیم منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

جراحی فوق تخصص پلاستیک . ایران پوکر بهترین سایت tapish97 closed راهنمای رزبلاگی ها دیتالاگر دانلود + نقد فیلم